Vesti:

Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zasto Rudnik?  (Pročitano 11192 puta)
Kaya
Newbie
*
Poruke: 13


« Odgovor #15 poslato: 23, Фебруар 2009, 05:48:16 »

Швалерације је увек било и биће је...Ту проблема нема.Проблем није у наталитету,већ у миграцији.Људи последњих неколико година масовно одлазе са Рудника,бар је то случај са мојим друштвом.Требало би нешто учинити како би се задржала омладина или ће овде за неку годину остати само букве и гробови!
Sačuvana
Ivo Car licno
Sr. Member
****
Poruke: 355


« Odgovor #16 poslato: 24, Фебруар 2009, 01:38:49 »

Kaya napisao/la:
Citat
Швалерације је увек било и биће је...Ту проблема нема.Проблем није у наталитету,већ у миграцији.Људи последњих неколико година масовно одлазе са Рудника,бар је то случај са мојим друштвом.Требало би нешто учинити како би се задржала омладина или ће овде за неку годину остати само букве и гробови!

Tako je Kayo!Bravo  !
Sačuvana

Stalno insistiranje na poništavanju razlike među polovima stvara osnovu za međusobnu mržnju, koja se sada manifestuje tako što mladići i djevojke izbjegavaju jedni druge, a približavaju se, potpuno nastrano, isti polovi !!!
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #17 poslato: 24, Фебруар 2009, 09:03:13 »

Citat
Проблем није у наталитету,већ у миграцији.Људи последњих неколико година масовно одлазе са Рудника


Slazem se. ali.. to nije sluchaj samo sa Rudnikom.. vec sa gomilom slichnih mesta (sa malo stanovnika..) u Srbiji. Beograd je ochigledno postao centar u koji se slivaju mozgovi iz unutrashnjosti..

eh.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
pilpiksi
Sr. Member
****
Poruke: 406


« Odgovor #18 poslato: 25, Фебруар 2009, 05:36:34 »

Citat
Beograd je ochigledno postao centar u koji se slivaju mozgovi iz unutrashnjosti..


Grunfe,sta ti cekas? Namigivanje
Sačuvana
Darko Radojevic
Sr. Member
****
Poruke: 300


« Odgovor #19 poslato: 26, Фебруар 2009, 04:25:06 »

Nisu ovde samo mozgovi.Ima ovde i kriminala,reketa,sverca,korupcije,droge,ratnih profitera,psihopata,gomila nekih NVO koji nagrizaju ovu zemlju.
Narvano ima puno i lepih stvari,jer da nije tako ne bih izdrzao,mada cesto pomislim VRACAM SE.
Sačuvana
nensi
Jr. Member
**
Poruke: 68


« Odgovor #20 poslato: 18, Март 2009, 08:35:10 »

Kaya napisao/la:
Citat
Швалерације је увек било и биће је...Ту проблема нема.

da toga ce uvek biti , ljudi to rade  jer nisu zadovoljni svojim zivotom ili su zavidni pa to jednostavno rade ne razmisljajuci kakve ce posledice biti.obicno kad to cine misle samo kako ce sebe da zadovolje ,ostali oko njega nisu vazni.
tad u tom trenutku nema problema ,ali kasnije ih bude i ne mogu se resiti . sto  je ucinjeno ,ucinjeno je!!!!!!!

,,ne mozes ceo zivot da jedes pasulj,moras malo i mesa da probas,,-neki ovo koriste kao izgovor
Sačuvana
lusy
Newbie
*
Poruke: 7


« Odgovor #21 poslato: 16, Децембар 2009, 10:24:05 »

nista me više ne nervira nego kada MUŠKARCI pričaju o natalitetu... kada oni budu radjali neka govore o tome... kakve bi predispozicije moje dete imalo na Rudniku? može li nešto da trenira? može li da ide u pozorište? u bioskop? može li da dečka uhvati za ruku i poljubi ga da ne izadje pola stanovništa na prozore i počne da ogovara? (uspot doda još nekoliko hiljada neistina o tome) ... pogledaj koliko je mladih otišlo sa Rudnika... a znaš li zašto?
Sačuvana
lusy
Newbie
*
Poruke: 7


« Odgovor #22 poslato: 16, Децембар 2009, 10:25:20 »

nensi napisao/la:
Citat
Kaya napisao/la:
Citat
Швалерације је увек било и биће је...Ту проблема нема.

da toga ce uvek biti , ljudi to rade  jer nisu zadovoljni svojim zivotom ili su zavidni pa to jednostavno rade ne razmisljajuci kakve ce posledice biti.obicno kad to cine misle samo kako ce sebe da zadovolje ,ostali oko njega nisu vazni.
tad u tom trenutku nema problema ,ali kasnije ih bude i ne mogu se resiti . sto  je ucinjeno ,ucinjeno je!!!!!!!

,,ne mozes ceo zivot da jedes pasulj,moras malo i mesa da probas,,-neki ovo koriste kao izgovor


 Namigivanje bravo
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #23 poslato: 16, Децембар 2009, 10:43:21 »

Citat
nista me više ne nervira nego kada MUŠKARCI pričaju o natalitetu... kada oni budu radjali neka govore o tome... kakve bi predispozicije moje dete imalo na Rudniku? može li nešto da trenira? može li da ide u pozorište? u bioskop? može li da dečka uhvati za ruku i poljubi ga da ne izadje pola stanovništa na prozore i počne da ogovara? (uspot doda još nekoliko hiljada neistina o tome) ... pogledaj koliko je mladih otišlo sa Rudnika... a znaš li zašto?


Chini mi se da bez muskarca trudnoca nije to sto jeste. Il' gresim pak ?

Stanje na Rudniku je takvo kakvo jeste. To je prica za drugu temu.
Decka da uhvati za ruku moze. A moze se i ljubiti. Ne verujem da ce ga neko gadjati trulim paradajzom. A to sto pricaju.. nek pricaju. Dokon pop i jarice krsti.

Zasto su otisli.. ? Otisli u Beograd gde stan placaju 250 jevara i pokusavaju naci zrno utehe u tome da je to glavni grad i da ce kad na ulicu izadje naleteti na gomilu ljudi.  Da, to je zaista predivno i puno optimizma.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
lusy
Newbie
*
Poruke: 7


« Odgovor #24 poslato: 16, Децембар 2009, 10:51:17 »

grunf napisao/la:

Chini mi se da bez muskarca trudnoca nije to sto jeste. Il' gresim pak ?

Stanje na Rudniku je takvo kakvo jeste. To je prica za drugu temu.
Decka da uhvati za ruku moze. A moze se i ljubiti. Ne verujem da ce ga neko gadjati trulim paradajzom. A to sto pricaju.. nek pricaju. Dokon pop i jarice krsti.

Zasto su otisli.. ? Otisli u Beograd gde stan placaju 250 jevara i pokusavaju naci zrno utehe u tome da je to glavni grad i da ce kad na ulicu izadje naleteti na gomilu ljudi.  Da, to je zaista predivno i puno optimizma.[/quote]

naravno da grešiš.
ti "dokoni popovi" su i oterali 80% mladih sa Rudnika (počinjem od sebe i puno njih koje znam su otišli iz istog razloga) . nisu svi u beogradu Namigivanje ...nekada je i Rudnik imao gomilu ljudi ... šta je ostalo od njega i zbog čega ?
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #25 poslato: 16, Децембар 2009, 11:00:58 »

Citat
naravno da grešiš.
ti "dokoni popovi" su i oterali 80% mladih sa Rudnika (počinjem od sebe i puno njih koje znam su otišli iz istog razloga) . nisu svi u beogradu ...nekada je i Rudnik imao gomilu ljudi ... šta je ostalo od njega i zbog čega ?



Ne vidim nacin na koji bi neko uspeo da me natera da zivim van ovog mesta. Osim policije, cunamija ili erupcije Ostrvice.  Sta, gadjali su ih vazdusnim puskama ili su cekali da prodju ispod prozora da im bace saksiju na glavu? hm. ta prica ne pije vodu.
Znam i ja gomilu ljudi koji su odavde otisli zbog posla, skole, zene, dobrog provoda i kafe u Knez Mihajlovoj.
To sto nema ljudi na Rudniku nije preterano cudno. To nije problem samo Rudnika, vec svih manjih mesta u Srbiji.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #26 poslato: 17, Децембар 2009, 06:08:44 »

Cinjenica je da ljudi masovno odlaze, cinjenica je da nema posla ali je i cinjenica da je Runik pun dokonih popova- i, priznali to ili ne, da oni sto su ostali i nisu bog zna sta doprineli mestu.

A, Ljubav je negde zarobljena u tom prorezu ljudskih dusa, koji po prirodi stvari, lakse prihvataju beg nego orkan u lice, to je osobina jos od pecinskog coveka, ali je moderan covek potpuno iskrivio jer u masi se bolje plasiraju mediokritetske osobine, jer u maloj bari svi znaju ko si, a u velikoj bari kreiras svoj lik iz pocetka.

Videlo se kroz istoriju da svi gradovi porastu pa se smanje, sto ce se isto desiti i sa BG, pa se pitam- kada nasi sugradjani vrate u izgradjeni Rudnik( na tome se intenzivno radi) dali ce biti svesni da mi, koji na tome radimo, postajemo ti dokoni popovi koji ce meriti svaciji doprinos na filigransku vagicu??!! i to je priroda stvari..

U nekim od mojih postova sam napisao da su Rudnicani sa Marsa, jer su bespolna bica koja na visokom ( BataZikiniom) nivou vode ljubav i dubokoUmne razgovore dok udaraju po rakiji i puse duvan..Jezik

vasiono, ete nas...
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
greengy
Administrator
Sr. Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 311


WWW
« Odgovor #27 poslato: 24, Децембар 2009, 03:08:15 »

Vader napisao/la:
Citat
...Videlo se kroz istoriju da svi gradovi porastu pa se smanje, sto ce se isto desiti i sa BG, pa se pitam- kada nasi sugradjani vrate u izgradjeni Rudnik( na tome se intenzivno radi) dali ce biti svesni da mi, koji na tome radimo, postajemo ti dokoni popovi koji ce meriti svaciji doprinos na filigransku vagicu??!! i to je priroda stvari..


Vrlo optimisticki!

Is tvojih usta u Bozije usi. :side:
Sačuvana

_______________________________________________________
Đorđe Nikić - Tatina duša
Jovke
Newbie
*
Poruke: 20


« Odgovor #28 poslato: 03, Фебруар 2010, 08:05:43 »

Београд је једна обична џунгла у којој је најлакше некако и наћи неки посао па макар и то била грађевина.Разумем да на Руднику нема посла и зато многи и беже у град ради преживљавања и да неби тражили од кеве и ћалета неки динар.Ја који сам рођен у БГД.и који сам на релацији кућа'+посо  и који неплаћа стан од престонице невидим ништа,то сви некуд журе,јуре и то није онај Београд у ком сам одрастао.Још десетак год.и одах ја у пензију и долазим у најлепше место на свету РУДНИК да уживам у миру и тишини.Ћале ми је рођени Београђанин и видим да ужива на Руднику од кад је у пензији па зашто неби и ја као и многи други што ће се вратити .Главни проблем је ПОСАО и од њега све полази,како ући у брак,гајити децу ако немаш посао ал доласком у Београд не добијаш скоро ништа осим неког посла у ком ти неиде радни стаж и то те чини тренутно срећним ал докле.Држава треба да помогне ал то чекамо од 5.октобра и ко зна кад ће нам бити боље.Наталитет е то ће тек да нас стигне за пар година кад будемо видели где смо и колико смо изгубили у транзицији.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: