Vesti:

Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nervira me....  (Pročitano 8928 puta)
greengy
Administrator
Sr. Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 311


WWW
« Odgovor #15 poslato: 17, Фебруар 2010, 03:03:03 »

Pošto nisam izdržao, evo i mene!

Dragi Milane, ne vidim razlog zašto toliko potenciraš na ćirilici? Jako dobro znaš da i klinci kada izađu iz 4. razreda osnovne škole radije pišu latinicu nego ćirilicu. Na žalost ili sreću, latinično pismo je mnogo zastupljenije na Internetu nego ćirilično. Kada smo pravili portal, nismo se mnogo obazirali na to jer smo svesni da živimo u 21. veku i da svako ko koristi računar poznaje bar ta dva pisma - latinicu i ćirilicu.
Meni je iskreno drago što još uvek postoje entuzijasti ćiriličnog pisma, jer se u Srbiji samo još dopisi ministarstvima pišu ćirilicom!

Tebi hvala na sugestiji i lepim rečima u vezi sajta, ali bolje nam daj neki predlog kako još nešto da dopunimo, pošalji nam neki tvoj tekst i slično.

Pozdrav,
Nikola
Sačuvana

_______________________________________________________
Đorđe Nikić - Tatina duša
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #16 poslato: 17, Фебруар 2010, 04:13:25 »

"Meni je iskreno drago što još uvek postoje entuzijasti ćiriličnog pisma, jer se u Srbiji samo još dopisi ministarstvima pišu ćirilicom!"


Драги Никола, ге ти живиш,гледаш ли  телевизију,чак се и на Б92 титлови пишу ћирилицом и то је државно званично писмо једино у употреби по закону.Друга ствар је  што  се закон не поштује.
Ја нисам ентузијаста ја сам само човек који говори и пише својим језиком и писмом у својој држави а управо си ти ентузијаста латиничног хрватског писма.
Да си ти у праву ваљда би Бугари у Европској унији писали латиницом међутим они су се чак изборили да на новчаници уније пише ЕВРО ћириличним писмом.Је си ли био некад у Грчкој и има  ли тамо натписа на другом писму осим на Грчком при чему они живе од страних туриста па их баш брига.Да не говорим о Русији,Кини ,Јапану
Човече то је мој језик замисили када би Мађарима или другим мањинама у Србији забранио њихов језик и држао им предавања како цео свет пише другим писмом и да је њихово писмо другог реда.
Сви клинци у мојој породици и у мом окружењу пишу ћирилицу а и већина колега на послу.Што се тиче језика 21 века то је нажалост енглески језик па би уколико користите те аргументе било логичније да је сајт на енглеском уместо на хрватском.У крајњем случају то што користите хрватско писмо је и пиратерија јер је Хрвастска свој језик заштитила и међународним конвенцијама

Немој да се стидиш свога језика и писма ,освести се и пробуди се.
Заиста нисмо ништа мање вредни од других јер ако поштујемо наше  поштоваћемо  и туђе.

П.С.Ево једног историјског текста брате:

Српски владаар Ђурађ Бранковић је већ негде од 1428 године имао своје место међу балканским и европским владарима.На њега су рачунале не само околне и слабе већ и удаљење и моћне државе.У лето 1428 Млетачка република је предлагала да свој сукоб са Византијом која је пљачкала њене поседе на Пелопенезу,реши један неутралан међународни суд ,који би сачињавали папа или колегијум кардинала или Флорентинска општина или господар Србије Ђурађ Бранковић.

извод из књиге Момчила Спремића  "Ђурађ Бранковић",

У књизи се стално спомиње да је Деспот Ђурађ одлазио лети из Смедерева на одмор и опоравак у Рудничку Сребреницу и уколико неко зна волео би да ми каже која је то област и где се налаѕи  на Руднику уколико и данас постоји под тим именом.

Воли вас све Милан
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #17 poslato: 17, Фебруар 2010, 05:35:54 »

Citat
У крајњем случају то што користите хрватско писмо је и пиратерија јер је Хрвастска свој језик заштитила и међународним конвенцијама


hahahah! koja lolchina!

Ajmo sad polako ponovo.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Srpska_latinica

Srpska latinica je, pored srpske ćirilice, jedno od dva standardna pisma srpskog jezika.

Prema Pravopisu Matice srpske, ćirilica i latinica predstavljaju standardna pisma srpskog jezika.

A to sto se veliko Srbi (Davidović i ostala bratija) busaju u grudi i prodaju jeftin nacionalizam preko cirilice.. to nas zanima kao Lanjski sneg.

Ja licno koristim i jedno u drugo pismo. I nemam predrasude.

"Prvi kontakt sa tvrdokornim jezičkim Glembajevima došao je u osnovnoj školi, kada mi je nastavnica srpskog jezika & književnosti grdno zamerila na upotrebi prideva „super” u okviru pismenog zadatka na temu „Zašto volim svoju majku”. Ja sam napisao da je moja „mama” u svakom pogledu „super”, što se staroj devojci iz školske nomenklature nije dopalo: „nije mama, nego majka, i nije super, nego sjajna”, odgovorila mi je u stihu dajući mi 4-. Igleda da me je čula dok sam, odlazeći ka klupi promrljao „Nije super, nego snajka”, što me je koštalo šut-karte sa časa. Nastavnici dugujem zahvalnost za rano buđenje antiestablišment awarenessa koji je sprečio samozaglupljivanje u limbu Titovog komunističkog obrazovanja."
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #18 poslato: 17, Фебруар 2010, 07:14:10 »

Крлежа иѕвини али  какав ти је извор тако и размишљаш....википедија...ијаоооо...
вероватно су ти додатни извори тв канали дискавери и хистори а и утицај пешчаника сигурно није занемарљив.
Пошто вероватно имаш 18  или  19 година ја ти не замерам и надам се да ћеш схватити једног дана а моју малу полемику схвати као допринос.
Претпостављам да је твоја чувена енциклопедија и даље склона сталним променама  па бих могао и ја нешто да додам ако би ти нешто схватио.

П.С. Поздрави ми Глембајеве
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #19 poslato: 17, Фебруар 2010, 08:02:46 »

Citat
Крлежа иѕвини али какав ти је извор тако и размишљаш....википедија...ијаоооо...


Smeško

To se nalazi u pravopisu srpskog jezika koji je izdala Matica srpska 1993. godine.

"Osnov savremene, a uglavnom i istorijske evropske pismenosti čine tri pisma - grčko, latinsko ili latiničko (latinica) i ćirilsko ili ćiriličko (ćirilica).

Ćirilica i latinica predstavljaju standardna pisma našeg jezika".


Citat
тв канали дискавери и хистори


U svakom slucaju bolji od RTS1. Za 300 dindzi dobijate Zikinu sarenicu i Porodicno blago po jubilarni 63-i put. Fantasticno?


Citat
Пошто вероватно имаш 18 или 19 година ја ти не замерам и надам се да ћеш схватити једног дана а моју малу полемику схвати као допринос.


Ah, ipak vise. Namigivanje

Citat
Претпостављам да је твоја чувена енциклопедија и даље склона сталним променама па бих могао и ја нешто да додам ако би ти нешто схватио.



Cuvena nego sta. I revolucionarna kao google. I jos je na cirilici.


Citat
П.С. Поздрави ми Глембајеве


Citam samo sabrana nedela Bore Corbe i slusam Baju Malog Knindzu.

:side:

p.s. Hocu, dobicete otpozdrav.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #20 poslato: 17, Фебруар 2010, 10:59:28 »

Крлежа човече не љути се ,млад си а пун једа,имај стрпљења и разумевања за другачије ставове и не мораш да почињеш одмах са увредама,мислим за тебе је боље.Од беса и мржње се шовек разболљева.

И боља је Жикина шареница од ХРТ-а и ХРТ92-а.Увек боља.
Ти уживај у револуционарном великом брату и лњеговој енциклопедији и да не заборавим фарму животињску.
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #21 poslato: 17, Фебруар 2010, 11:15:01 »

Citat
Крлежа човече не љути се ,млад си а пун једа,имај стрпљења и разумевања за другачије ставове и не мораш да почињеш одмах са увредама,мислим за тебе је боље.Од беса и мржње се шовек разболљева.

И боља је Жикина шареница од ХРТ-а и ХРТ92-а.Увек боља.
Ти уживај у револуционарном великом брату и лњеговој енциклопедији и да не заборавим фарму животињску.


Smeško Smeško

Masis poentu. I zaobilazis ove gore cinjenice sto navedoh. A voleo bih da vidim koje uvrede napisah.. zbilja mi je zao ako jesam.

Ne gledam velikog brata i ostale stupidarije.
Samo Mythbusters-e (verovatno najbolji tv sadrzaj koji je moj samsung prijemnik do sada primio)
http://www.imdb.com/title/tt0383126/

I da ne zaboravim "Man vs Wild" serijal.
http://www.imdb.com/title/tt0883772/

Da nisam pravoslavac, verovatno bih prinosio zrtve velikoj mermernoj bisti Bera Grilsa u centru Rudnika.


Citat
ХРТ92-а



hahaha!  

Uzgred, znate onu Krlezinu: "Bože, spasi me hrvatske kulture i srpskog junaštva"

priceless.

Smeško
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #22 poslato: 17, Фебруар 2010, 11:57:12 »

Скинуо сам први серијал "Човек против дивљине" и имам и преводе али енглеске и ако немаш послаћу ти ,стварно је добра серија.Може све да се скине са мреже.

Крлежа је шуровао са усташама за време рата и био је међу павелићевим миљеницима и дефинитивно је мрзео Србе и што се мене тиче нек се у паклу пече.......и окреће.
Ми смо брате културни али смо нецивилизовани.Култура значи између осталог и да не мрзиш туђе а цивилизованост је када бацаш ђубре у канту за отпатке,разумеш ли ме.
Убице и злочинци могу да буду цивилизовани али никада не могу бити културни.
Sačuvana
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #23 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:01:23 »

И ѕѕвини што сам те назвао крлежомн. То је била фора али се сада кајем јер је тај лик  био смрад.
Sačuvana
m0skri
Global Moderator
Hero Member
*****
Poruke: 573



« Odgovor #24 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:01:35 »

А мене нервира ова зима што и даље слини :angry: , једва чекам леетоо Smeško
Sačuvana

Ми смо они на које су нас родитељи упозоравали!
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #25 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:17:41 »

Citat
Скинуо сам први серијал "Човек против дивљине" и имам и преводе али енглеске и ако немаш послаћу ти ,стварно је добра серија.Може све да се скине са мреже.


Imam ja toga gomilu. Smeško  Trenutno snimam nove serije sa Discovery-ja direktno. Od ponedeljka nove emisije.. jupi jej! :side:

Citat
Kрлежа је шуровао са усташама за време рата и био је међу павелићевим миљеницима и дефинитивно је мрзео Србе и што се мене тиче нек се у паклу пече.......и окреће.
Ми смо брате културни али смо нецивилизовани.Култура значи између осталог и да не мрзиш туђе а цивилизованост је када бацаш ђубре у канту за отпатке,разумеш ли ме.
Убице и злочинци могу да буду цивилизовани али никада не могу бити културни.


Uff. Da ne zalazimo u ove mracne politicke i druge teme. Odmaracemo mozak muzikom nekom lepom. Predlazem:
http://www.youtube.com/watch?v=EbI0cMyyw_M

Citat
И ѕѕвини што сам те назвао крлежомн. То је била фора али се сада кајем јер је тај лик био смрад.


Namigivanje Ma, take it easy.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #26 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:33:15 »

зима неће још дуго ускоро креће глобално отопљавање....хахахахаха

Добар избор Грунфе а имa ли можда Midnight special od истих нам чупавих пријатеља.

Како качиш видео на поруку?
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #27 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:43:47 »

Citat
Добар избор Грунфе а имa ли можда Midnight special od истих нам чупавих пријатеља.


http://www.youtube.com/watch?v=T00eJSQimIk


Citat
Како качиш видео на поруку?


Sasvim prosto. Samo iskopiras link sa youtube-a ovde.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #28 poslato: 17, Фебруар 2010, 12:59:27 »

Ево и нешто моме срцу драго

http://www.youtube.com/watch?v=IN3aETNaThI
Sačuvana
zlatar
Newbie
*
Poruke: 32


« Odgovor #29 poslato: 18, Фебруар 2010, 05:31:18 »

И још мало...допада мио се ова могућност скиадања са тјуба

http://www.youtube.com/watch?v=BCUGYgWSz8c


http://www.youtube.com/watch?v=dhj867TUpZY
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: