Vesti:

Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pravda za Urosa  (Pročitano 37476 puta)
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #135 poslato: 07, Октобар 2009, 01:52:10 »

Citat
Он није лопов ни убица па да лежи 10г. ПРАВДА ЗА УРОША


Znachi li to da dilere droge i pedofile ne treba kaznjavati zato sto nisu lopovi i ubice ?

Samo drasticne kazne ce doprineti suzbijanju nasilja na sportskim dogadjajima. Ne mesecheve mene, baba vanga ili suncheve protuberance.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Jovke
Newbie
*
Poruke: 20


« Odgovor #136 poslato: 08, Октобар 2009, 02:22:14 »

Види се да немаш појма о чему се ради.Он није лопов ни убица па да лежи 10г. је само песма посвећена брату УРОШУ.ДЕЛИЈЕ траже само правду а не пуштање на слободу.За то дело што је урадио треба да лежи у затвору ал не 10г.Наравно да педофиле и нарко дилере треба нај стоже кажњавати.А ти грунфе кад си задњи пут био на некој спортској приредби,стадиону,дворани...Наравно да треба хулигане отерати са стадиона и кажњавати ал неће моћи са твојим драстичним казнама кад судство пушта или минимум кажњава нарко дилере,педофиле,лопове,убице...Па нису навијачи криви што се држава распала,што нема посла,што нам је све отишло у к..И зато тражимо не слободу већ ПРАВДУ ЗА УРОША.
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #137 poslato: 08, Октобар 2009, 04:57:24 »

Citat
Види се да немаш појма о чему се ради.Он није лопов ни убица па да лежи 10г. је само песма посвећена брату УРОШУ.ДЕЛИЈЕ траже само правду а не пуштање на слободу.За то дело што је урадио треба да лежи у затвору ал не 10г.Наравно да педофиле и нарко дилере треба нај стоже кажњавати.А ти грунфе кад си задњи пут био на некој спортској приредби,стадиону,дворани...Наравно да треба хулигане отерати са стадиона и кажњавати ал неће моћи са твојим драстичним казнама кад судство пушта или минимум кажњава нарко дилере,педофиле,лопове,убице...Па нису навијачи криви што се држава распала,што нема посла,што нам је све отишло у к..И зато тражимо не слободу већ ПРАВДУ ЗА УРОША.


Ako su najvisi pravosudni organi rekli da je kazna za njega 10.. chemu raspravka ? I kako ti znas koliko on treba da lezi za tu kaznu ? Kada bi navijaci odredjivali kazne... pa onda bi svi bili pravnici.
Huliganstvo je poseban vid nasilja i nemoj ga porediti sa drugim krivicnim delima..  U Srbiji postoji zakon za sprecavanje nereda na sportskim manifestacijama i dogadjajima, samo ga treba pravilno sprovoditi.
Uzgred, kakve ima veze moje prisustvo na zapadu usred prvenstvene utakmice.. ?  Dovoljno je videti posledice napada na francuza koji je pio kafu u lokalu... Zar postoji posebno objasnjenje za takvu vrstu vandalizma...?
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #138 poslato: 09, Октобар 2009, 03:59:04 »

koja, bre, pravda za urosa?Molim?!!!!!

dal ste vi normalni??

Juce sam bio u mom zabavnom parku, gde su Rudnicki konjine na tabli 4 sa 3 metra ispisali sprejom d.s 1389 i pored dobrodoslice za decu bolje vas nasli

Vi nemate pojma o navijanju i svaki klub treba da je sramota da ima nekog ko misli da je navijac kao vi!!!!

Boli vas kita sta je zvezda uradila u pragu, a srdjan teodorovic je, zbog hapsenja tamo, toliko ponosan na sebe kao da je nasao milion dolara ili pcele..

Zbog vas, kvazi-navijaca, niko i ne dolazi na stadione, hale i ostalo jer nema zelje da navija i uziva u sportu pored vas koji ste dosli nekom da razbijete glavu i naterate neciju majku da kuka..

O " Pravdi za Urosa" i ostale demagogije kojom se bavite- uzmite primer Engleske- kojoj NE TREBAJU navijaci kao vi!!

Ceo rudnik su isvrljali Budale koje nisu u beogradu sprej nanele na fasadu, vec glume ludilo kod nas, a da sam neko mudo- jezikom bi cistile fasade i platile kazne da se useru u gace..

a ko pise: BBRS, D.S. 1989, sto se smejes, dzoni i ostala maloumna sranja- mora da je neceg debelo ostao zeljan kad je bio mali..

ako vam taton i ostali mrtvi nisu dovoljni da se opametite, bojim se da prizivate sopstvenu nesrecu, a tada ce biti kasno za urazumljivanje..

NE UNISTAVAJTE ZVEZDU I PARTIZAN VISE, NECETE IMATI ZA KOGA DA HULIGANISETE..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #139 poslato: 09, Октобар 2009, 05:34:52 »

"Ovaj svet je opasno mesto za življenje ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga, ništa ne preduzimaju."

Albert Ajnštajn
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Jovke
Newbie
*
Poruke: 20


« Odgovor #140 poslato: 09, Октобар 2009, 07:22:34 »

Неки овде причају глупости а нису свесни тога.Какве везе имају графити на Руднику са ПРАВДОМ ЗА УРОША ако на графирима пише д.с.1389.Неко ће овде мени да каже да немам везе са навијањем  за свој вољени клуб а за 30год.колико пратим свој клуб и то на свакој утакмици нико ме никад од стане полиције није легитимисо или приводио и тачно знам знам о чему причам.Спомиње се Праг а незна се да је све било намештено што је и директор клинике АНЛАВЕ изјавио на тв.Ма за необавештене и он је хулиган.Зашто вама служи глава дал сте исти ко неки који су се информисали пре 5.октобра само преко РТСа или имало размишљате својом главом.Спомиње се да нико и не долази на стадионе због такозваних навијача а само на последњој утакмици на МАРАКАНИ било је 15 000 и то првенствана са ОФК а репрезентацију и свих 50 000.Спомињу се и Енглески навијачи и као што пишете на овом форуму а значи да вам ради нет погледај те мало и те сајтове или ја треба да вас информишем да је пре месец дана у лига купу дошло до тешког инцидента на терену и стадиону и да је један навијаш настрадао МИЛВОЛ'АСТОН ВИЛА.Не оправдавам дивљаштво ал сваки навијач има ИМЕ И ПРЕЗИМЕ и постоји закон ал судити без притиска,корупције,мита...За 2.2 промила алкохола у крви и убити дете колима и добити 3 г.па зар је то право суство.Неко би да је неко мудо наредио да језиком обришу графите а дал ти знаш шта графити представљају,дал нам је држава идеално уређена и сад немора нико да се изјашњава преко спрејева и фарбе.ГОТОВ ЈЕ,ПУКО ЈЕ КО ЗВЕЧКА,ЗАТВОРЕНО ЗБОГ КРАЂЕ...као и љубавне поруке имамо и навијачке и свако се бори за своја нека права или да У ДАТОМ МОМЕНТУ СКРЕНЕ НЕКОМ ПАЖЊУ.Дал је неко остао жељан кад је био мали погледај се у огледало и само ће ти се рећи.Спомиње се и несрећно настрадали Француски навијач Татон а за њега знам много више него ви који се информишете преко новина и тв бастиље ма које тв.Дечко је имао у ранцу транспарент КОСОВО ЈЕ СРБИЈА,дошао је у БГ.да се зеза и погледа утакмицу мада је болово од рака,настрадао је ни крив ни дужан и то највише јер је бежао од нападача и сам скочио преко ограде од 4м.Хулигане који су га напали наравно треба осудити по закону ал суд ће утврдити све чињенице.Недај боже да браним неко за смрт навијача јер сам и сам навијач ал сачекајмо све чињенице па онда судимо о томе.Недо бог ником такву смрт.Да се вратим на УРОША,каже Грунф ако су правосудни органи рекли 10г. чему расправа,па правосуће је рекло и ЧИЧА ДРАЖИ смрт стрељањем,одузимањем грађанских права Карађорђевићима,убицама 3г,нарко дилерима 2г,педофилима 2г и зар треба овде хиљаду примера да спомињем да ти докажем да суд треба да суди по закону а не по наредби и миту.Навијачи траже да судије раде свој посао ал по закону и без притиска на исте.Ко је тебе грунфе пито за присуство на западу,где си ти то видео у мом посту,у каквом си трипу,једноставно питање КАД СИ ЗАДЊИ ПУТ БИО НА СТАДИОНУ ИЛИ НЕКОЈ СПОРТСКОЈ ПРИРЕДБИ.Са овим би завршио полемнику јер је неком ташко објаснити шта значи НАВИЈАЧ који се бори на стадиону за свој клуб.Не тржимо слободу већ ПРАВДУ ЗА УРОША.
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #141 poslato: 09, Октобар 2009, 08:36:43 »

Nisu ovde samo ispisivane parole vezane za 1389, Obraz i druge ultra-nacionalisticke grupe.. Paljenje sena posle vracanja sa utakmice i divljanje najgore vrste samo su neki od primera ponasanja nasih navijaca. Prag namesten ? Ok. Zasto su za ime Boga pljackali pumpe po Madjarskoj i krali plisane igracke i akumulatore ?  Incidenti u Engleskoj .. ? Pa sta. Nije ni novo ubistvo navijaca u drugoj zemlji (Takav slucaj se desio u Turskoj pre nekog vremena) ali bitna je namera da se time stane na put. Svuda ima korova ali se nigde korov ne zaliva kao kod nas.
Da, Tatonu je verovatno od skoka pukla aorta. Coveka je gomila tukla sa metalnim sipkama i nanela mu teske povrede opasne po zivot. To je jasno kao dan.
Vracas se ponovo na poredjenje drugih slucajeva i krivicnih dela sa konkretnim slucajem Urosa. Opravdavati jedno zlo drugim ili ga porediti na takav nacin zaista je totalno umobolna stvar koje se nasi demagozi drze kao pijani tarabe.
Pravosudje je reklo i kazne od 40. godina za ubistvo premijera. To znaci da sud ima kapacitet da osudjuje i najteze zlocine.
Nisi izmislio toplu vodu ako si pronasao 101 primer loseg rada pravosudnih organa.. ali opet napominjem - jedno zlo se jednostavno ne moze porediti sa drugim.
Nikad nisam bio ni jednom sportskom okupljanju.  Ali, ponovo ja pitam tebe kakve to veze ima sa gore navedenim? Nemam ochi pa moras ti da mi pokazes kako lomljenje stolica ili paljenje istih koje sam video na tv-u zapravo nije pravo stanje stvari. Zanimljivo razmisljanje.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #142 poslato: 10, Октобар 2009, 01:40:17 »

sa tvojim odgovorom, jovke, sve si rekao,
hvala je bogu, niceg nisam ni zeljan ostao za razliku od tebe, ako 30 godina pratis kao "NAVIJAC", ja imam druga, veelika, posla. sto se tice famoznog 5.oktobra, ja sam opozicionar od 1992 god., i glupost je porediti Djenerala sa nekim ko bakljom mase po srbinu, jer ima 2 miliona Siptara, pa neka mase po njima kada pale nase Manastire.

mozda mislis da se neki urbani gerilac, ili nesto slicno, ali se varas- jer ja sam bio i na severu i na jugu, jer volim(voleo) oba kluba ali da ti objasnim, sport je najvaznija SPOREDNA stvar na svetu koja treba da podstice druzenje i komunikaciju, toleranciju za ljude koji nisu istih shvatanja kao ti. Elem, Nacin na koji ti nastupas- svojeglav, netolerantan, neuvidjajan i pokusavas da na silu nametnes tvoje poimanje stvari- govori da si, u stvari, ti izmanipulisan jer se negde cuo da je ovaj preterano osudjen, cak nije ni tvoje misljenje vec uobicajeni bla-bla,

kada pominjes millwall-a i ostale, sto se ne ugledas na pozitivno rivalstvo, zamisli bodre jedne druge, Liverpool-a i Ewerton-a, pa shvatis na sta mislim kada ovo pricam

a sto se kafedzije i trgovci na magistrali useru do grla, kada navijaci krecu na utakmicu, je, sigurno, posledica, sto je pravedno uleteti u radnju, razbiti, ukrasti, otici bez placanja itd.

Pravda za Kafedzije i trgovce na Magistrali
Pravda za ljubitelje Sporta
Pravda za Fudbal
zasluzila su nasa deca, da vide fantasticne koreografije na derbiju
A sta je sa pravdom za coveka koji je bio na duznosti
Treba li Brisu tatonu sada pravda?
ili je zakasnila...
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
pilpiksi
Sr. Member
****
Poruke: 406


« Odgovor #143 poslato: 09, Новембар 2009, 07:30:32 »

"Boli vas kita sta je zvezda uradila u pragu, a srdjan teodorovic je, zbog hapsenja tamo, toliko ponosan na sebe kao da je nasao milion dolara ili pcele.."


Neko vreme nisam bio prisutan na forumu tako da sam postove u vezi sa ovom temom video sa oko  30 dana zakasnjenja i da nije ove gore recenice mozda se u diskusiju ne bih ni mesao!

Ne znam gde si to Aleksa video da se ja "toliko ponosim" hapsenjem u Pragu?
Posto sam bio prisutan (na bukvalno 3metra od mesta gde je policija zapocela incident),i samim tim znam kako se sve desilo reci cu ti da sam kao i 90% navijaca u Pragu neduzah uhapsen a ovi sto su zasluzili hapsenje krivi su samo zato sto su pruzili otpor policiji prilikom brutalnog pendrecenja koje je krenulo iz cista mira!
Ukratko cu objasniti-hteli smo na stadion metroom,kada smo dosli do ulaza u isti,odnekud se stvorila policija uz povike "no metro,no metro"! Vodja koji je bio na celu kolone je pitao,pa kuda i kako da idemo (jer je stadion bio na 7km udaljen),oni su u roku od 4-5 sekundi poceli da pendrece! E sada,neki ce ovde naci i krivicu navijaca,u to ne sumnjam...
Grunf kada pominje Prag,pominje i pljackanje pumpe u Madjarskoj...ali incident u Pragu sa tim nema nikakve veze,veruj mi!
Moje hapsenje,bilo pa proslo,nisam nista skrivio pa nemam ni cega da se stidim a ceo slucaj se pretvorio u zezanje (a ne ponositost),jer nemam nameru da oplakujem bilo sta!
Uskoro cu vam ostaviti post u vezi sa poslednjim rocistem Urosu,pa cete videti da sam bio u pravu kada smo o toj temi pricali godinu dana unazad!
Jos nesto da kazem ili razjasnim,nisu navijaci cvecke ali sam za 10 godina koliko idem na stadione doziveo da najmanje 50% incidenata zapocne policija (to bas ume da iritira normalnog coveka a kamo li nekog malo "ludjeg" a na tribini ima i "ludih" i normalnih),i naravno u javnosti se predstavi drugacije i dobije se najlosija moguca slika o navijacima!
Jovke je u pravu (ko god taj Jovke bio),neke stvari u vezi incidenata sa navijacima se ne mogu tako lako (i ispravno) rasudjivati ako nisi malo cesce prisutan na stadionu,jednostavno nisi u toku a sud se donosi na osnovu onoga sto mediji serviraju a vrlo dobro znamo koliko neistina nasi mediji mogu da proizvedu!
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #144 poslato: 10, Новембар 2009, 08:40:32 »

Citat
jos nesto da kazem ili razjasnim,nisu navijaci cvecke ali sam za 10 godina koliko idem na stadione doziveo da najmanje 50% incidenata zapocne policija (to bas ume da iritira normalnog coveka a kamo li nekog malo "ludjeg" a na tribini ima i "ludih" i normalnih),i naravno u javnosti se predstavi drugacije i dobije se najlosija moguca slika o navijacima!


To da li je neko lud to je apsolutno njegov problem. Nema pravo da bude lud na stadionu. Dokazano je i to je valjda svima jasno da se samo DRAKONSKIM kaznama resava problem usijanih glava na stadionima.

Probaj objasniti huliganu da je huligan, pazi da ti ne satera noz u stomak.
To je zivotinja gora od zivotinje jer je u ljudskom obliku.I sa njime mozes upravljati samo silom i nikako drugacije.

I odjednom... Svi ti nazovi huligani tamo negde na zapadu sede mirni kao bube i bodre svoj tim. Hm. Interesting ?
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
pilpiksi
Sr. Member
****
Poruke: 406


« Odgovor #145 poslato: 10, Новембар 2009, 06:55:27 »

"I odjednom... Svi ti nazovi huligani tamo negde na zapadu sede mirni kao bube i bodre svoj tim. Hm. Interesting ?"

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes? Mislim,ko je pominjao da huligani sede na zapadu...

Evo na primer,Zvezdini "huligani" ove sezone nisu napravili nijedan incident na stadionu i oko njega,ni na Marakani niti na gostovanjima,cak se u dogovoru sa upravom vise ni baklje ne koriste na tribini...e sada,nije poenta u tome da su navijaci cvecke jer su to oni isti koji su pravili sranja ranije samo sto ove sezone policija (zandarmerija) nije ni na koji nacin provocirala navijace ali ti to kao neko neupucen ne znas. Zato ti kazem da nisi u stanju pravilno da pricas o ovim temama jer se stvari mnogo razlikuju na licu mesta od toga kakve informacije dodju do tebe kuci!

Jos nesto,moram da istaknem da ja ne podrzavam one koji prave sranja,i osudjujem grobare koji su mucki napali francuske turiste (a ne navijace) i prebili jadnog Tatona!
Sačuvana
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #146 poslato: 11, Новембар 2009, 03:08:55 »

Od cele price, ti si izvukao samo tu recenicu!?

Nije huligan samo kad bije i pljacka nego je huligan i kada isvrlja ceo rudnik sa sloganima zvezde??!!

Za ludje je tvorza mama, pa kada ga neki kao sto je Rakac dovati, ima ceo zivot da se bavi pacifizmom!!!

I dalje mislim da sam u pravu da vas boli kita za zvezdine rezultate jer evo, milione vam provukose ispod nosa, kosarka je u kolapsu- ali ti o tome mozda zans ili ne, a uvalili ti pricu sa policijom i oravdom za nekog urosa.

Nije vas problem policija, ni sudstvo vas je problem ispran mozak, naucena pesmica o Urosu (kvazi)-gerilcu, i to sto vase Vodje prave od vas svoju licnu vojsku.

Moram priznati, ocekivao sam bolje komentare- kao i uvek- NEKO JE DRUGI KRIV, NISMO MI ITD.
SLABO..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #147 poslato: 11, Новембар 2009, 03:58:04 »

Citat
Ne razumem sta si ovim hteo da kazes? Mislim,ko je pominjao da huligani sede na zapadu...


Zapad - Zapadnoevropske zemlje.

Tamo su ih neverovatno prostim tehnikama oterali sa stadiona a oni sto su ostali su mirni kao bube.

Prosto i jednostavno.


Citat
sada,nije poenta u tome da su navijaci cvecke jer su to oni isti koji su pravili sranja ranije samo sto ove sezone policija (zandarmerija) nije ni na koji nacin provocirala navijace ali ti to kao neko neupucen ne znas.


Ovo je verovatno najbolji argument koji neki upucen navijac moze da izrekne.  

Svest navijaca da ce svaki pogresan pokret, je*anje majke, oca, gadjanje upaljacom i slicno biti drakonski kaznjen - dovodi do mira na stadionima.
Neka je relativno tacno ono sto ti kazes... Ali je dokazano mnogo puta da se sprovodjenjem dobrih zakona sve dovodi u normalu, pa se ta stavka (reko mi pandur da sam majmun etc..) ne pojavljuje vise u recniku.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #148 poslato: 11, Новембар 2009, 05:40:45 »

Konkretno

sta treba vise da se desi da se osvestite?

Ja koliko znam, nikad nije povredjen nijedan vodja navijaca, a setimo se svi ko su to bili?! Arkan, Romeo savic itd

ako nema problema, sto svi pominju navijace kao jedno od najvecih posasti na ovim prostorima..

verovatno, neko mrzi navijace pa tako

a, grunfe, bio bi dobar pravnik ili neka drzavna funkcija, portparol supa i mupa:blink:
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
m0skri
Global Moderator
Hero Member
*****
Poruke: 573



« Odgovor #149 poslato: 11, Новембар 2009, 12:49:26 »

Samo treba da se ugledaju na engleze, i onda ce ovi majmuni na tribinama biti mirni kao bubice... Nemoze drugacije kad su gotovo svi koji idu na utakmice nadrkani, "ludi" i misle da su uhvatili boga za muda i da im niko nista ne moze, a cim ostanu sami bez te gomile nekih huligani onda su manji od makovog zrna (iskomleksirani majmuni bez mozga)! Ja stvarno neznam do kada vise neduzan narod da dobija batine i gine zbog nekih tamo kretena koji se shatro tripuju da navijaju za neki klub, a najmanje je tu bitan klub i fudbal, nasilje je na prvom mestu! Kakva bre pravda za Urosa, ovog, onog, sve to u zatvor da ih trpaju u bulju pa ce onda da razmisle kad izadju da li ce o5 da tuku neduzne ljude! :angry:
Sačuvana

Ми смо они на које су нас родитељи упозоравали!
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: