Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Anketa  (Pročitano 2899 puta)
Katarina
Newbie
*
Poruke: 3


« poslato: 06, Децембар 2009, 10:37:30 »

Zamolila bih sve Rudničane koji imaju vremena da učestvuju u anketi, potrebna mi je za istraživanje koje sprovodim, tiče se razvoja turizma na Rudniku... Napišite vaše mišljenje o mogućnosti razvoja turizma na Rudniku, kolliko u tome, po vašem mišljenju, učestvuje lokalno stanovništvo, koliko opštinske vlasti i opštinska turistička organizacija. Dajte vaše predloge, mišljenje, sugestije... Evo i pitanja, pa odgovorite na njih...
Hvala puno.Smeško

1.   Šta mislite o turističkim vrednostima u rudničkom kraju?

2.   Šta znate o uključivanju nekih domaćinstava u turističku ponudu našeg kraja?

3.   Da li se vi na neki način uključujete u razvoj turizma?

4.   Da li mislite da turistička organizacija dobrovoljno pomaže razvoj turizma u našoj opštini?

5.   Da li se i ostalo stanovništvo na neki način pridružuje domaćinstvima koja učestvuju u razvoju turizma?

6.   Da li turizam ima pozitivne ili negativne efekte na stanovništvo i razvoj ukupne privrede na Rudniku?

7.   Koje su glavne prepreke za razvoj turizma na Rudniku?

8.   Da li je turizam doneo dobrobit većini stanovništva ili samo onima koji su angažovani?

9.   Da li su uočene promene u uredjenosti i infrastrukturi naselja? Ako mislite da jesu, da li mislite da opštinske vlasti učestvuju u tim promenama?

10.   Kako se turisti odnose prema okruženju i lokalnom stanovništvu?

11.   Koje turističke vrednosti biste vi pokazali turistima?

12.   Da li mislite da etno kuća „Zavičaj“ utiče na razvoj turizma na Rudniku?

13.   Kako to utiče na razvoj seoskog turizma na Rudniku?

14.   Da li mislite da rudnički kraj ima potencijala za razvoj seoskog ili etno turizma?

15.   U kom pravcu treba razvijati turizam na Rudniku?
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #1 poslato: 14, Децембар 2009, 07:02:53 »

http://www.gi.sanu.ac.rs/pdfzr/GIJC_ZR_57_026_A.Todorovic_srp_eng.pdf

Evo ovde jednog vrlo lepog dokumenta u vezi turistickog potencijala na Rudniku.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Katarina
Newbie
*
Poruke: 3


« Odgovor #2 poslato: 14, Децембар 2009, 06:30:16 »

hvala za ovo, odlicno je, ali meni treba misljenje stanovnika, da bih obradila te podatke i videla kakvi su njihovi stavovi po tom pitanju...
hvala opet Smeško
Sačuvana
lusy
Newbie
*
Poruke: 7


« Odgovor #3 poslato: 16, Децембар 2009, 10:17:57 »

1. ima velikog potencijala
2. ne znam ništa Smeško
3.ne mada bih volela
4.ne
5.ne, naprotiv , sputava ih
6.pozitivne
7.rudnički mentalitet , na žalost (čast izuzecima, naravno)
8.onima koji su angazovani, dok drugoj strani stanovništa služi za podsmeh
9.ne znam, nisam bila 5 godina na Rudniku
10.ne znam
11.ne znam
12.ne znam
13. /
14. naravno da ima velikog potencijala
15. /
Sačuvana
Katarina
Newbie
*
Poruke: 3


« Odgovor #4 poslato: 16, Децембар 2009, 04:34:53 »

hvala lusy Smeško
Sačuvana
Darko Radojevic
Sr. Member
****
Poruke: 300


« Odgovor #5 poslato: 27, Децембар 2009, 06:20:59 »

1. Ima potencijala, nema turistickog proizvoda, ili ima poluproizvoda
2. Znam ljude koji se bave time, kazu da je ova godina slabija, valjda zbog SEKE
3. Nisam ukljucen, jer zivim van Rudnika, a voleo bih da mogu nesto da promenim ...
4. Ja koliko znam TOGM nije nesto preterano angazovana ili gresim?
5. Ostali koji ne ucestvuju u ponudi su ljubomorni da je to bolesno.Ne volimo tudji uspeh pa to ti je.Inace ja ne izdajem nista ali nisam ljubomoran.Kada se zateknem na Rudniku a neki auto stane pored konfekcije, rado cu odvesti ljude do po meni dobrih privatnih smestaja
6. Turizam ima pozitivne efekte jer novac se sliva medju lokalno stanovnistvo, koje inace tesko zivi, tako da je svaki prihod "sa strane" do dosao.Moze to i vise.Negativna stvar moze biti to da je potrebno vise napora da se ekoloski ocuva mesto.
7. Prepreka ima vise:
- rudarstvo i turizam ce tesko ici zajedno
- za kapitalne objekte infrastrukture lokalna zajednica nema sredstva, a republika ne vidi interes (citaj...u vladi nemamo coveka)
- odliv mladih
- grabljenje za funkciju radi funkcije a ne kao sredstva da cela sredina zivi bolje
- itd...
8. Oni koji se bave imaju korist, takodje oni koji drze prodavnice ili kafane imaju korist ali nije to neki ne znam koliko veliki promet
9. Radilo se nesto oko struje, trotoari, staze...
Drago mi je da je crkva svaki put lepsa kada odem...
10. Odnose se cini mi se kao kada su na bilo kojoj planini, jednio sto su nekada malo nezadovoljni sto nema svega da se kupi, ali vazduh i prirodu uvek isticu
11. Tu je problem.Sta bi im pokazao?Kada ljudi pisu o Rudniku oni uvek pisu o Crnuci, Vracevsnici, Nikolju,cak i Oplencu i Takovu.Ne sporim, tu bi ja svakog odveo, ali to nije na Rudniku.
12. Ako imas na "Pekari" tablu na kojoj pise "Etno kuca Zavicaj 13 km", to samo moze da utice na one ljude kojima je tesko da voze do tamo i kazu "Ma hajmo u hotel"....Malo se salim...ali moze biti tako...
13. Jedino kao ideja....
14. Rudnik moze da bude turisticki raj, da zivimo samo od turizma.Nadam se da ce jednom tako i biti...
15. Prvo ljudi koji zive gore treba da shvataju sebe kao deo ponude a ne da se raduju kada neko propadne...
Primera radi bez da na ikog mislim:
Jedan covek ima hotel, drugi restoran, treci market, cetvrti poslasticarnicu, peti suvenire, sesti dikoteku, sedmi prodaje med, osmi kajmak i sir, deveti prsutu, deseti slatko....itd....i svi treba da su tu da cine ukupnost ponude i da budu u ok odnosima....

Aj cao.Cekam Vadera da me iskomentarise....
Sačuvana
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #6 poslato: 30, Децембар 2009, 06:35:59 »

Cika Vader je trenutno zauzet, jurim neke pobunjenike po zvezdi smrti, al nema Veze, kazni se sam..

zli crni Gospodar Sith-a

darth Vader
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: