Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: peti oktobar-9 godina posle  (Pročitano 1478 puta)
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« poslato: 06, Октобар 2009, 01:08:13 »

Forumashi

         Sa zadovoljstvom mogu reci da sam bio ucesnik svih dogadjaja 90-ih, koji su doveli do 5-og oktobra.
         Devedesete godine(posebno od 95-2000) je bio period besparice, ali i period u kome je Rudnik bio pun ko oko. Konfekcija, rudari, ostrvica, ali i ugostitelji su imali lepog posla. Zurke, provod su bile na najvisem nivou, cak smo imali 2 rock-benda. Pozoriste je zamenilo bioskop, bazen u jabucaru je radio sa zelenom vodom,vikendashi, devojke vikendasha, i ljudi su hrlili u ovo mesto. Sve do famoznog 5.oktobra

         Posle promena imamo puls grada beograda dok ostalo je u dubokoj komi, pozatvarane fabrike koje stoje i trunu, tesku sistemsku korupciju( CAK I GORU OD S.Milosevica), razni kravatirani tipovi nam seru o zivotu( Ceda i ostala liberalna bagra profiterska), Kvazipatriotizam koji nam seju Kostunica, velja, Nikolic i ostale seronje je najcistija demagogija od koje se lakse prazne creva, crkva koja je svo vreme cutala preporucuje nam kralja i stil zivota manastirski, a dacic je i dalje na vlasti. Ako mislite da je Rat zavrsen, bezbednost ga je uspesno prenela na tlo nasih gradova- nije vise na celu ni kokarda ni petokraka vec jedni heroin, drugi koku. za doktora vam treba 100 evra najmanje jer je muka slusati hipokratov zavet dzabe, jel?!
         a sitni predsednici kad pristignu u svoje selo, gledaju prazne gradjevine koje su parama cele opstine podigli i tamo ih ljudi docekuju ko proroka Muhameda licno, a ostatak opstine se nalazi u samrtnom ropcu, bez vode, bez nade..svaka cast, druze, to nisu ni turci uspeli..
         Domaci DOS-ovci su posvadjani toliko da se ne bi slozili da jedno prase lise zemaljskog zivota, a kamoli da udare na be-ge. a braca Udbasi i oznasi crvene orijentacije seksualne, slozni i ujedinjeni u proglasavanju rudnicanima senegalcima i kinezima, ako veliki tata to odobri, naravno, sa puno drukanja sopstvenih komsija.
         Omladina koja je otisla odavde u pecalbu 103 km dalje je(cast izuzecima) i dalje na krilima domacih poseka, ajvara i para, al standard, zive u be-ge u stanovima, krecu se od stana do stana i od be-ge vide samo zgrade u prolazu, naravno i haustore. Ovi sto ostadose zavide centrima kao sto su stragari, markovac i pune milanovacke kafice..
         Cudih se i osudjivah, neku manekenku koja je izjavila da je sramota sto je srbin, a kada pogledam stvari oko mene, drzava mi ugrozava posao, cenice me u sopstvenom selu kada riknem( dzaba sto sa 30 godina vodim najpuniju poslovnu pricu), na bazen ne dolaze ljudi ko da je punjen sonom kiselinom, zivim u selu gde nema nikog ni u dan ni uvece, apatija preliva casu ovde, a to je posledica 5. oktrobra..

Nikada necu izjaviti da me je sramota da sam srbin, ali me je sramota sto jos cekam da odem odavde pa gradite vase vodovode, hale, hotele, bazene, spomenike i ostalo dok budem pred san izgovarao " laku noc Srbijo- gde god da si.."
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Darko Radojevic
Sr. Member
****
Poruke: 300


« Odgovor #1 poslato: 06, Октобар 2009, 12:25:44 »

Lepo si uradio retrospektivu ovih devet godina...Sve je ovo prilicno tacno, meni je Rudnik uvek drag i nikada ga necu pljuvati.Kritikovati, da, ali ne i pljuvati.Cudan je Rudnik, svima je tudja kuca i tudja muka preca od svoje, nema sloge, nema entuzijazma ali nema ni mladih.5.Oktobar je ce nezasluzeno uci  u nasu istoriju.Odmah se uslo u privatizaciju , za koju nismo bili spremni ni zakonski, ni socijalno, ni mentalno.....I tako otislo je sto je valjalo, a sad kad nema sta da se proda "zakljucuje se aranzman sa MMF".Kakav, bre, aranzman ?Aranzira se cvece.Uzeli smo pare na kamatu....Na Rudniku sada gore nego pre 10 godina?Tuga ali istina je.Nikakve mi benefite nismo dobili demokratijom...Nema vise izogvora tipa "MILOSEVIC JE UNISTIO ZEMLJU".Za devet godina moralo je moglo je bolje, njega nema odavno, ali tu su njegovi.Kada se samo setim kako su se demokrate podsmevale SPS-u, pravili spotove, performanse, karikature, citava izdanja tadasnjih tzv.nezavisnih mediji posvecivali podsmehu SPS-a, a sada ...Sada svi znamo kako je...ko resava bezbedonosne probleme u zemlji, ko je momak za sve, pa Cobetov parolcic....Na lokalu, tj. na Rudniku, svako ko je ocesao neku funkciju gledao je da zasrvi neka posla, ili da se posluzi narodnim parama...a lepo je kad za dan promenis zivot.
Sačuvana
grunf
Administrator
Hero Member
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 1051



WWW
« Odgovor #2 poslato: 06, Октобар 2009, 04:36:00 »

Citat
5.Oktobar je ce nezasluzeno uci u nasu istoriju.Odmah se uslo u privatizaciju , za koju nismo bili spremni ni zakonski, ni socijalno, ni mentalno.....I tako otislo je sto je valjalo, a sad kad nema sta da se proda "zakljucuje se aranzman sa MMF".Kakav, bre, aranzman ?Aranzira se cvece.Uzeli smo pare na kamatu....Na Rudniku sada gore nego pre 10 godina?Tuga ali istina je.Nikakve mi benefite nismo dobili demokratijom...Nema vise izogvora tipa "MILOSEVIC JE UNISTIO ZEMLJU".Za devet godina moralo je moglo je bolje, njega nema odavno, ali tu su njegovi.Kada se samo setim kako su se demokrate podsmevale SPS-u, pravili spotove, performanse, karikature, citava izdanja tadasnjih tzv.nezavisnih mediji posvecivali podsmehu SPS-a, a sada ...Sada svi znamo kako je...ko resava bezbedonosne probleme u zemlji, ko je momak za sve, pa Cobetov parolcic....


Da je morao Milosevic da se skine .. to je istina. Pogresna politika koju je on godinama vodio donela je mnogo nedaca i toga su mnogi svesni, (redovi za ulje, secer, bonovi za benzin i inflacija od milijardu posto..) steta je pak sto se posle petog nije krenulo u prave reforme cele drzave.  Prava je zalost sto su na polozajima u pravosudju, policiji,db-u  ostali njegovi kadrovi koje je bilo teze istrebiti nego gubare.
Napravljen je napredak, ali ne dovoljan da se jednostavno oseca da se zivi bolje.
Sačuvana

Ko je strejt, ne budi mu drug.

Nikad ti nisam rekao koliko do suza volim tvoju tršavu glavu koja u sumrak miriše na sapun i jesenji vetar.

The following statement is true:
The above statement is false.
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #3 poslato: 15, Октобар 2009, 04:54:52 »

Hm, Napredak!?

Na zalost moju, napredak osecaju ljudi u be-ge i zavisnici o budzetu..

              Petooktobarski experti nam zabiberise corbu, da podsetim G17+ je poceo kao G7 96/97 pa postao G17+ 99-te,a od experata je ostao samo Mladjan dinkic koji sa svojih 13 glasaca je expert koji ubija, jer je u Staru planinu sabijeno 25 miliona eura a imaju 50 praznih i propalih lezaja, na nas reciprocitet( Neda+ CDL), trebalo bi 175 miliona eura da ucarimo, realno, zar ne?

               Posle revolucije smo bar ugoscavali ponekog ministra, koji je video potencijal ovog mesta, sada ni predsednik opstine nece da dodje..

               Primer evropske drzave osecam i tako sto je donet zakon o rekreativnoj nastavi, nacionalni prosvetni savet dao zeleno svetlo, nema ko da objavi i posalje skolama da dobiju odobrenje u ovoj krizi bar da nudimo, pa sta prodamo?! Ko JEBE moje radnike i mene, bitno je da Gej-parada nije uspela, znaci- signal jasan ko dan-
Jebati se u dupe je ok i moderno, a deca na rekreativnoj nisu??!!

               Od privrednih vesti od nacionalnog znacaja su Veliki Brat, farma,zvezde granda, bitange koje sednu u stolicu trenutka istine, ministri i kvazi uceni ljudi koji pricaju o drzavnim temema i, zajedno sa Micom "brze pruge srbije" Mrkonjicem i cumetom( necemo da ga nazivamo gospodin, videlo se kako je Legija Prosao..) aktivno asfaltiraju puteve u srbiji, gde je privreda u totalnom autu..

               Zamislite Rudnik bez ROC-a, Nede, Cdl-a kako bi to mesto bilo sa perspektivom ili samo pogledajte kroz prozor- koliko smo svi izgubili a sumnjam da je neko dobio nesto..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #4 poslato: 15, Октобар 2009, 04:58:27 »

Zamislite Rudnik bez ROC-a, Nede, Cdl-a kako bi to mesto bilo sa perspektivom ili samo pogledajte kroz prozor- koliko smo svi izgubili a sumnjam da je neko dobio nesto..

Ps- Neda i CDL su vec u skripcu, zbog ove propale drzave, cik pogodite ko je sledeci..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: