Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Carstvo izgubljeno zauvek  (Pročitano 3592 puta)
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« poslato: 25, Новембар 2008, 02:28:30 »

Uskoro pocinje post, spremaju se velika Slavlja i Bozic, po meni najlepsi praznik hriscanskog sveta, koji i Islam obelezava. Za 5000(?) godina ljudske Istorije jedini Dan Rodjenja koji slavi 1.3 Milijarde Ljudi. Poruke i Pouke Isusa u danasnje Vreme su iste snage kao tada, a, ipak, se Covek moli Bogu samo kada ga Muka natera. Vodi se neka polemika u Svetu, jel bio Bog ili Covek, mozda i oboje, smatram da je gore da je bio Covek. Ako je Bog, bogocovek, reklo bi se da je Djavo umesao svoje prste ali ako nije- onda je Rec ljubavi od coveka coveku tragicno zavrsila. Prica o Lazarevoj Suboti, cvetima su i velika opomena nama, da je slava prolazna,da novcem ne mozemo kupiti ono sto nije na prodaju i nije materijalno, da ne moze da vratimo nikog, u vremenu ostavljenog. Medjutim, Pouka je da mozemo da iskoristimo trenutak sa najvoljenijima na najbolji nacin, da se smejemo i uzivamo koliko imamo mogucnosti jer je zivot nase izgubljeno carstvo kojeg se samo povremeno setimo, a zauvek nestaje u vrtlogu vremena, i mi zajedno sa njim.
Iskoristicu ovu temu da vam prepricam neke dogadjaje iz istorije koji velicaju carstvo koje je izgubljeno zauvek- Zivot...
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Darko Radojevic
Sr. Member
****
Poruke: 300


« Odgovor #1 poslato: 25, Новембар 2008, 03:24:51 »

Drago mi je da si otvorio temu ovakvog sadrzaja...
Cekam da vidim sta ces pisati.Mada nesto mislim da ce malo ljudi skapirati sustinu...
Sačuvana
Plax
Full Member
***
Poruke: 128


« Odgovor #2 poslato: 25, Новембар 2008, 05:16:32 »

Bravo care!!!
Sačuvana
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #3 poslato: 25, Новембар 2008, 01:01:13 »

Mojsije..

Retko koja prica istorijska i biblijska, moze da se meri sa Mojsijevom. Odrastajuci kao Princ Egipta, u zemlji Faraona i Piramida, spoznao je da ono sto oseca ne moze kupiti ni 200 piramida. Izgnan kao izdajnik iz sopstvenog Doma, postao je Pastir dok ga On nije pozvao sebi, da povede Izrailsko Pleme u Obecanu Zemlju, Jedini Prorok za koga biblija pise da je pricao sa Njim, Njegova Zvezda mu obeca dug ali i uspesan put, no njegova Sudbina je bila da nece krociti u tu istu zemlju. Obracujuci se svom Ocuhu, faraonu, izgovorio je: \"pusti moj narod da ide\" i poveo ih je, na putu na Sinaji je ga bog opet pozvao i dao mu 10 zapovesti koje su bile na glinenim tablama koje je slomio i stavio njihove delove u kovceg Zaveta. Umro je na brdu iznad buduceg Jerusalima, na dva koraka od Obecane Zemlje..
Danas je Manastir \"Svete Jelene\" sagradjen oko Zbuna koji je goreo pred Mojsijem, Muhamedov Hateserif je da ne sme nijedan Muhamedanac da oskrnavi Manastir, ujedno je i mesto gde se cuva najstarija biblija na svetu.
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #4 poslato: 25, Новембар 2008, 01:28:57 »

Morao sam da prepricam Mosijevu pricu, jer je ona idealna za ovu temu, koja i malo namiguje na vezu Boga i Coveka. Ja mislim da je Istinita jer biblija nije bajka vec Precizna knjiga o Mestima i Vremenu dogadjanja(Posebno stari Zavet)koja je relevantna medju danasnjim Istoricarima.
Vera u Slobodu duse je ono sto nas cini bozijom decom, mada je tesko poverovati u to, jer Milenijumima smo svedoci najgroznijih stvari sto Covek ucini Coveku. Kada ostanemo sami u ovoj tami sto nas guta, voleli bismo da nasi Andjeli Cuvari budu nasi pastiri, da nas cuvaju, da nas tese, da nas zastite od svega sto nas plasi.
Jer to i jesmo, priznajte
 Velika, matora deca..
Ps..I Mojsije je bio pastir..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #5 poslato: 27, Новембар 2008, 04:15:13 »

Posle Mojsija naveo bih Srpskog Seljaka, tj. Srpski Narod.

Ne znam sta bih pre naveo- Albaniju, Ropstvo pod turcima, balkanske ratove, drugi svetski, NATO i ostale.. Herojstvo i junastvo Srpskog Coveka i Zene je za anale Svetske Istorije, koju pisu pobednici( ili oni uplaseni za sebe) pa nas mimoilaze gde god mogu. Sta bi se desavalo u SAD da ih truju, bombarduju, kude??
Raspali bi se u krvi, Humanitarni \"Andjeli Milosrdja\" koji nisu smeli ni da sidju sa Nebesa, pa da vide pakao i svog Djavola licno.
Ponosan sam sto sa Srbin i sto svi mogu da nam pljunu pod prozor jer smo Bogoverna, postena, jaka Nacija koja je slobodu placala Krvlju i znojem!! Neka se zna da na Solunskom frontu ni konjica nije mogla da stigne Srbina u jurisu, jer je vapeo za svojom zvezdom- Srbijom, gde ga cekaju i tuga i beda. Pa ce Nacisti, Istrebljivaci indijanaca, Ubice Hirosime, Englezi i ostale barabe da nas nazivaju Varvarima, bas oni imaju puno pravo za to.

Srpski Seljaci i domacini, svaka vam Cast i zelim vam srecu i zdravlje, uspeh i lepe zimnice, prsute, kajmaka, rakije pa zajedno u sreci i veselju da popijemo i pojedemo.

Pamtimo one pale za Srbiju i slobodu, posvetimo im prvu Casicu

Srbija i Sloboda nemaju Cenu..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Vader
Full Member
***
Poruke: 242


Resistance is Useless..


« Odgovor #6 poslato: 07, Децембар 2008, 12:20:32 »

Sinoc sam usnio cudan San- Plavom Mesecevom svetlosti okupana polja, opasnost koja vreba u noci, moj copor i ja, mi vukovi spremni za lov, pod nebeskim svodom nije bilo lepseg zajednistva, delimo i tugu i srecu. Potom se prolomi zavijanje Vodje gde se svi prikljucismo i, shvatih, kunemo boga sto nam dusu ne uzme, sto smo osudjeni da bivstvujemo krvozedni, agresivni, jadni kao sto i jesmo. Svatih i to da nas ne drzi bog vec djavo jer mu trebamo u zivotu.
Probudih se i, opet, po hiljaditi put isti san, i isto posle njega tuga, praznina. Mog copora nema, nisam Vuk, vec Covek koga vukovi prate i ciji je simbol Vuk, lovac nad lovcima, tuzno bice koje se zali mesecu zato sto ga sunce ne slusa, koje je krvnik ljudima, a dusa postenima.
ja jesam on ali je on u meni, pa zajedno zavijamo mesecu sto i dalje lovimo, jer nam je sudbina da grabimo, zelimo, imamo, a dusa nam ishte mir pod okriljem Njegove Slave koje su puna i Nebesa i zemlja. i kada cujete nocu zavijanje znajte da nisu djavoli, vec izgubljene duse koje su zarobljene u svetu bez milosti i osecanja..
Sačuvana

This is the tongue that speaks on the inside
These are the ears that ring with hate
This is the beating youll never know
This is the fist that grinds you down
This is the pain that never leaves
These are the screams that pierce your skin
THIS IS THE VOICE OF SILENCE NO MORE
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: